اخبار فناوری و ارتباطات

پشتیبانی از حسگرهای اثرانگشت تابستان امسال به ویندوز 10 موبایل می آید

پشتیبانی از حسگرهای اثرانگشت تابستان امسال به ویندوز 10 موبایل می آید

مایکروسافت در نظر دارد پشتیبانی از حسگرهای اثرانگشت را برای نخستین بار در تابستان امسال به ویندوز 10 موبایل بیاورد. پیشتر البته برای بالا بردن امنیت این سیستم عامل قابلیت هایی نظیر تشخیص چهره به لطف Windows Hello به آن اضافه شده بود اما نیاز به وجود سیستم تشخیص اثرانگشت در دستگاه های بهره مند از نسخه موبایلی سیستم عامل مایکروسافت همواره احساس می شده و حالا ظاهرا شرکت مورد بحث قصد پاسخگویی به نیاز کاربران خود را دارد.

کمپانی ساکن ردموند در جریان کنفرانس WinHEC خود که همین هفته در حال برگزاری بود از طرح هایش برای پشتیبانی از حسگرهای اثرانگشت گفت و اعلام نمود که این قابلیت را همراه با آپدیت سالانه ویندوز 10 موبایل ارائه می کند.

البته هنوز مشخص نیست که چه تعداد از تولید کنندگان تلفن های هوشمند ویندوز فونی از این تغییر استقبال می کنند و پشتیبانی از آن را به دستگاه های تولیدی شان می افزایند اما نخستین موبایلی که قرار شده همراه با حسگر اثرانگشت ارائه گردد Elite x3 اچ پی خواهد بود.

مایکروسافت خاطرنشان کرده است که برخی تولید کنندگان دستگاه های موبایل مبتنی بر ویندوز فون پیشتر از حسگرهای ارائه شده توسط شرکت هایی نظیر FPC و Synaptics در محصولاتشان استفاده کرده اند اما اسکنرهای دیگر برای آنکه سازگاری لازم را با قابلیت ویندوز هِلو دریافت نمایند باید دستخوش تغییرات شوند.

گفتنی است که غول نرم افزاری هم اکنون مشغول تست و بررسی آپدیت سالانه ویندوز 10 است و پیش بینی شده که آن را اواخر ماه جولای برای دستگاه های دسکتاپی و موبایل عرضه کند.

منبع : www.Digiato.com

ارسال نظر شما

 
   
 
Scroll to Top