اخبار فناوری و ارتباطات

5 راه کاربردی برای افزایش امنیت اطلاعات شخصی

5 راه کاربردی برای افزایش امنیت اطلاعات شخصی

دیوایس های اپلی هر کاربری از جمله آیپد، آی پاد، و مکینتاش شامل مقدار باور نکردنی از داده های فوق العاده حساس هستند . این اطلاعات حساس میتواند شامل شماره تماس های دوستان یا فامیل یا همکاران ما یا عکس های شخصی و ...باشد .

با افزایش کیفیت و قابلیت های دوربین دیوایس های اپلی خیلی از کاربران برای ثبت لحظات زندگی خود از این دوربین ها استفاده میکنند و این عکس ها را در گالری آیفون و یا آیپد خود آرشیو میکنند.گروهی از کاربران تمامی اطلاعات و ملاقات های مهم و یادداشت های روزانه خود را در گوشی ذخیره میکنند. اما تمامی این فعالیت ها مستلزم این است که امنیت کافی برای اطلاعات خود از طریق Passcodes, passwords, encryption, authentication, verification فراهم کنیم. چرا که بسیاری از هکرها به دنبال دسترسی آسان به اطلاعات اشخاص هستند . در این مقاله چند راه افزایش امنیت را بررسی میکنیم .

1.با افزایش قابلیت های دیوایس های اپلی ،هر کاربری میتواند با استفاده از Touch ID امنیت دیوایس خود را به نحوی ‍پیشرفته فراهم کند اما این در صورتی ارزشمند میباشد که این قابلیت تنها برای شخص موردنظر باشد .زمانی که شما Touch ID را ست میکنید حتما باید پسوردی هم که به اندازه کافی سخت باشد را انتخاب کنید .در سیستم عامل جدید امکان ایجاد پسورد 6 کارکتری هم فراهم شده است . پس اولین قدم انتخاب پسوردی مناسب می باشد .

 

2.با توجه به اینکه هنگامی که گوشی شما lock screen باشد ، Control Center و Notification Center و Siri یکسری دسترسی ها در اختیار کاربران قرار میدهد . برای افزایش امنیت تمامی این دسترسی ها را غیر فعال کنید.

 

3.زمانی که شما تمامی کارها و تجارت خود را با اینترنت گوشی خود انجام میدهید باید از امنیت مرورگر خود مطمئن باشید . مرورگر سافاری جز یکی از بهترین مرورگرها میباشد که امنیت لازم را دارد ،یکی از بهترین قابلیت های مرورگر ها این است که به شما پیشنهاد حذف اطلاعاتی که در حال استفاده بوده اید را میدهد ، این به نوبه خود راهی برای افزایش امنیت و حفظ اطلاعات شخصی میباشد .

 

4.برخی ز اپلیکیشن ها از شما موقعیت مکانی را درخواست میکنند اما نیازی نیست که شما طلاعات امکانی خود را در اختیار اینگونه اپلیکیشن ها قرار دهید . از طرفی نظارت بر موقعیت مکانی شما نوعی تخلیه شارژ گوشی شما میباشد . پس بهتر است به مسیر Settings > Privacy > Location و موقعیت مکانی خود را غیر فعال کنید . هر زمان که نیاز داشتید میتوانید فعال کنید .

 

5. در مرحله اخر شما میتوانید تمامی پسورد های خود را در مکانی امن از جمله 1Password, Lastpass, DataVault ذخیره کنید . هر بار که لاگین کنید میتوانید به تمامی پسوردهای خود به راحتی دسترسی داشته باشید به طوری که شخص دیگری امکان استفاده را نخواهد داشت .


منبع : http://beroozresani.com/

ارسال نظر شما

 
   
 
Scroll to Top