اخبار فناوری و ارتباطات

مایکروسافت از تعهدش به ویندوز موبایل ۱۰ در سال های پیش رو می گوید

مایکروسافت از تعهدش به ویندوز موبایل ۱۰ در سال های پیش رو می گوید

«تری میرسون» (Terry Myerson)، مسئول توسعه ویندوز ده در مایکروسافت، امروز با وب سایت Windows Central مکاتبه ای از طریق ایمیل داشته و در مورد سیاست های این شرکت در خصوص «ویندوز ۱۰ موبایل» گفته است.

متن ایمیل آقای میرسون به شرح زیر است:

درک می کنم که از سوی منابع مختلف و برخی همکاران، نگرانی هایی را در مورد تعهد مایکروسافت به کسب و کار موبایل شنیده اید.

اجازه بدهید کاملا شفاف سخن بگویم: ما به آوردن ویندوز ده به موبایل ها و دستگاه هایی با نمایشگر کوچک که از پردازنده های ARM استفاده می کنند، کاملا متعهد هستیم.

اکنون در مرحله توسعه نسل بعدی محصولات خود قرار گرفته ایم و من می خواهم بر تعهدمان به ویندوز موبایل ۱۰ دوباره تاکید کنم. به ارزش های این محصول برای مشتریان تجاری باور داریم و نیت ما این است که برای سال ها از ویندوز ۱۰ موبایل پشتیبانی نماییم. ما یک نقشه راه از محصولات مبتی بر این پلتفرم تهیه کرده ایم و در کنار آن، شرکت های سازنده دیگر نیز موبایل های مبتنی بر این سیستم عامل را به فروش خواهند رساند.

بیشتر نگرانی ها از جایی آغاز شد که خود آقای میرسون در ماه گذشته بیان کرده بود که در سال ۲۰۱۶ «ویندوز فون» جزء اولویت های مایکروسافت نخواهد بود. وی در این ایمیل به شکل شفاف بیان می کند که مایکروسافت در حال ساختن محصولات بعدی اش است، اما نامی از آنها نمی برد. طبیعتاً در این نقطه، طرفداران پلتفرم ویندوز به یاد «سرفس فون» می افتند؛ شایعات اخیر هم خبر از آن می دهند که این تلفن هوشمند در سال ۲۰۱۷ به شکل رسمی رونمایی خواهد شد.

مایکروسافت در گزارش مالی هفته گذشته اش بیان نمود که قادر به فروش ۲.۳ میلیون موبایل لومیا شده است. این در حالیست که در سه ماهه نخست ۲۰۱۵، این شرکت موفق به فروش ۸.۶ میلیون تلفن همراه شده بود و اکنون با یک کاهش تقاضای ۷۳ درصدی رو به رو گشته.

به طور کلی، ایمیل آقای میرسون نشان از آن دارد که شرکت مذکور هنوز برای پلتفرم ویندوز در موبایل ها و همچنین نظرات طرفداران آن، ارزش زیادی قائل است. در این میان Windows Central، بدون نام بردن از منبع دیگری اظهار می کند که «سرفس فون» ایمن ترین اسمارت فون جهان لقب خواهد گرفت و در آوریل ۲۰۱۷ رونمایی می شود. باید دید تا آن زمان، روند فروش موبایل های لومیا و ویندوزی به چه صورت پیش خواهد رفت.

منبع : digiato.com

فکر کنم خبر های زیر هم برات جذاب باشه

ارسال نظر شما

 
   
 
Scroll to Top