اخبار فناوری و ارتباطات

مایکروسافت نسخه ویژه ویندوز 10 برای دولت چین را معرفی کرد

مایکروسافت نسخه ویژه ویندوز 10 برای دولت چین را معرفی کرد

مایکروسافت امروز برای نخستین بار در کشور چین از محصولی جهانی رونمایی کرد که «سرفس پرو» نام دارد و نسل جدید تبلت های حرفه ای این کمپانی محسوب می شود. البته در کنار این دستگاه جدید، چندین خبر مخصوص به چین نیز اعلام شد که یکی از جالب ترین آنها، عرضه نسخه تازه ای از ویندوز 10 به نام «ویندوز 10 نسخه دولت چین» است.

ویندوز 10 نسخه دولت چین قابلیت های امنیتی و مدیریتی بیشتری دارد

ویندوز 10 نسخه دولت چین، در واقع نمونه ای تغییر یافته از نسخه انترپرایز به شمار می رود که طی دو سال همکاری مشترک مایکروسافت و دولت این کشور توسعه یافته. در این نسخه از ویندوز شاهد ویژگی های امنیتی فوق العاده ای هستیم که فعالیت ها و اطلاعات حساس نهادهای دولتی را از گزند تبهکاران سایبری دور نگه می دارند. البته در این نسخه تمام قابلیت های ویندوز 10 نیز حاضر هستند.

در این نسخه از ویندوز امکان مدیریت قابلیت های ویندوز به طور کامل وجود دارد تا در صورت نیاز، ویژگی های بلا استفاده همچون وان درایو از دستگاه حذف شود، دریافت آپدیت ها به طور کامل مدیریت گردد، و نهادهای دولتی و امنیتی بتوانند الگوریتم های رمزگذاری اختصاصی خود را روی سیستم های کامپیوتری به اجرا درآورند.

تاکنون سه مصرف کننده دولتی از جمله سازمان گمرک چین، شهرداری شانگهای، و شرکت Westone Information Technology اعلام کرده اند که از این سیستم عامل استفاده خواهند کرد. لنوو نیز قصد دارد برخی از تولیداتش را به ویندوز 10 نسخه دولت چین مجهز سازد و در بازار داخلی به فروش برساند.

منبع : www.digiato.com

ارسال نظر شما

 
   
 
Scroll to Top